Iohannis in Piata Universitatii. VIDEO. Imagini needitate. Ce nu s-a auzit la televizor


Azi, 8 noiembrie 2015, la ora 20.10, Klaus Iohannis a fost in Piata Universitatii. Am fost acolo si am filmat. Imaginile din continuare arata exact cum a decurs vizita lui Klaus Iohannis (am lasat si sunetul de ambianta, pentru relevanta).

Impresia mea: că domnul Klaus Iohannis venea in Piata sau ca ii punea pe SPP-isti sa ia doua-trei telefoane si sa ii sune de la palat pe cei din strada, era acelasi lucru (asa cum a fost si mimarea consultarilor de la Cotroceni – ce il impiedica sa ii vada pe cei selectat in oricare din cele peste 300 de zile ale mandatului domnului Iohannis?).

În ciuda solicitarilor ca domnul Iohannis sa se adreseze strazii (,,ia o portavoce”), domnul Iohannis a preferat o scurta plimbare, inconjurat de SPP-isti, la un moment in care s-a asigurat ca in Piata se afla un minim de persoane.

In imaginile filmate de mine, veti putea vedea intreaga promenada a domnului Iohannis prin Piata. Seamana al naibii de mult cu ,,va consult”-ul lui Basescu.



Categorii:Stiri

Etichete:, , , , , ,

8 răspunsuri

  1. Ce a fost asta??? A inteles domnul presedinte ce vrea poporul, sau inconjurat de atatia bodyguarzi nu a inteles mesajul?..Normal ca nu a iesit cand au fost zeci de mii de oameni in strada…masa aceea nu se poate controla asa de usor…in fine…vrem schimbare adevarata…ne-a ajuns!!!

  2. Preşedintele s-a prezentat în rândul manifestanţilor, care cu o seară înainte i-au huiduit pe cei care au simpatizat cu ei, invitându-i să părăsească scena. Să-mi fie cu iertare, dar pe mine nu m-au impresionat aceste meetinguri. Lui Ponta îi erau numărate zilele şi nici măcar protestatarii nu consideră demisia lui Ponta, drept o victorie. Poate deveni periculos un vid de putere pentru că după cum se vede, NIMENI nu doreşte s-o preia. Un lucru e sigur: ne-am făcut de râs, o naţie ce are pretenţia să fie graniţa UE, care iese în stradă neorganizată şi care a avut în primele zile pretenţia de a lua puterea, dar în momentul în care reprezentanţii s-au văzut în postura de a face parte dintr-un partid nou, înfiinţat chiar de ei şi fiind conştienţi că vor trebui să-şi schimbe discursul, au făcut un pas înapoi. Au învăţat cu această ocazie că strada poate poate da jos guverne, dar nu poate guverna.

  3. vazind prezenta presedintelui. intre protestatari este nula. tara nu are presedinte a poporului. este doar de imagine. nu reprezinta doleantele poporului.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

%d blogeri au apreciat: